top of page
Wprowadzenie

Rehabilitacja - to kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Fizjoterapeuta - zgodnie z definicją to absolwent studiów licencjackich lub magisterskich o kierunku rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapia (różnice w kompetencjach); specjalista w zakresie stosowania metod fizjoterapii.

Dobiera i przeprowadza badania diagnostyczne jak i funkcjonalne,  konieczne do ustalenia planu usprawniania. Układa plan zabiegów fizjoterapeutycznych. Stosując metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne realizuje program usprawniania leczniczego. Dokonuje właściwego doboru zaopatrzenia ortopedycznego stosownie do rodzaju dysfunkcji i potrzeb pacjenta na każdym etapie leczenia i rehabilitacji. Udziela pacjentowi dalszych zaleceń oraz wskazówek dotyczących procesu rehabilitacji.

O nas

Jesteśmy niepublicznym gabinetem rehabilitacji i masażu. Oferujemy Państwu rehabilitację w ortopedii, neurologii, sporcie, rehabilitację osób starszych, gimnastykę korekcyjną wad postawy u dzieci a także masaże relaksacyjne i lecznicze.

Zapewniamy Państwu indywidualne spojrzenie na pacjenta oraz miłą i kameralną atmosferę.

Zapraszamy do umawiania wizyt online. Przyjazny system ułatwi rezerwację dogodnego dla Państwa terminu.

Fizjoterapeuci

Tomasz Jaroszewski, absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Medycznego Studium Fizjoterapii w Konstancinie - Jeziornej, student 4 roku Osteopatii oraz uczestnik wielu specjalistycznych kursów.

Od 20 lat pasjonuje się funkcjonowaniem organizmu ludzkiego, fizjologią, patologią narządu ruchu a w szczególności medycyną sportową.

Doświadczenie zdobył w renomowanej klinice urazów sportowych, pracując w Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym, Domu Opieki oraz w prywatnej praktyce, usprawniając osoby starsze po urazach bądź pomagając im w poprawie codziennych funkcji ruchowych.

W pracy wykorzystuje nowoczesne metody terapii takie jak: PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation), HVLA (manipulacje krótkodźwigniowe), MET (energetyzacja mięśniowa), techniki powięziowe, techniki punktów spustowych, suche igłowanie (Dry Needling), kinesiotaping i inne.

W wolnym czasie czynnie uprawia sport. Jego pasje to motoryzacja, narciarstwo i nurkowanie. Instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej EFR dla osób dorosłych, dzieci i niemowląt, certyfikowany płetwonurek, wolontariusz w Stowarzyszeniu To Ma Sens w projektach „Nurkowanie Bez Barier” i "Aquaterapia".

bottom of page